Mikä on Loimu?

Loimun toimiston henkilökunta

 

Mikko Salo

Toiminnanjohtaja

mikko.salo@loimu.fipuh. 09 62268 525 041 458 0033

Akavan hallituksen varajäsen
Ylemmät Toimihenkilöt YTN:n hallituksen jäsen
Vakavan hallituksen jäsen

Loimarilta-blogi

Hallinto

Adam Kral

Talous- ja hallintopäällikkö

adam.kral@loimu.fipuh. 09 62268 520

Talous- ja henkilöstöhallinto, sopimukset ja hankinnat

Päivi Toivonen

Hallintosihteeri

paivi.toivonen@loimu.fipuh. 09 62268 524

Talous- ja henkilöstöhallinto, laskutus

Eila Ruonala

Assistentti

eila.ruonala@loimu.fipuh. 09 62268 523

Tapahtumat ja tilaisuudet, jäsenrekisteri
YTN kemian alan taustaryhmä

Jäsenpalvelut

Heidi Tuovinen

Jäsensihteeri

heidi.tuovinen@loimu.fipuh. 09 62268 510

Jäsenrekisteri, jäsenmaksuasiat
Puhelinpalvelu ma ja to klo 12 - 15 sekä ti ja ke klo 9 - 12

Paula Uitto

Jäsensihteeri

paula.uitto@loimu.fipuh. 09 62268 510

Jäsenrekisteri, jäsenmaksuasiat
Puhelinpalvelu ma ja to klo 12 - 15, sekä ti ja ke klo 9 - 12

Edunvalvonta

Arja Varis

Edunvalvontapäällikkö

arja.varis@loimu.fipuh. 09 62268 540

Valtio- ja yksityisen sektorin edunvalvonta ja työsuhdeneuvonta

Jukka Sippola

Neuvottelupäällikkö

jukka.sippola@loimu.fipuh. 09 62268 541

Yksityisen sektorin työsuhdeneuvonta
YTN EPA- ja metsäalan taustaryhmät
Loimun omat työehtosopimukset
Elinkeinopolitiikka

Maija Holma

Neuvottelupäällikkö

maija.holma@loimu.fipuh. 09 62268 543

Yliopistosektorin työsuhdeneuvonta, Työterveyslaitos
Koulutuspolitiikka

Janet Virtanen

Neuvontalakimies

janet.virtanen@loimu.fipuh. 09 62268 553

Kuntasektorin työsuhdeneuvonta
Yleinen työsuhdeneuvonta, työttömyysturva-asiat
Aloittavan yrittäjän neuvonta

Marjaana Kousa

Neuvottelupäällikkö

marjaana.kousa@loimu.fipuh. +358 9 6226 8542

Yksityisen sektorin työsuhdeneuvonta
YTN kemian ja yksityisen laboratorioalan taustaryhmät
Yleinen työsuhdeneuvonta

Urapalvelut

Suvi Liikkanen

Urapalvelupäällikkö

suvi.liikkanen@loimu.fipuh. 09 62268 570

Uraneuvonta, työllistyminen

Viestintä

Anna Melkas

Viestintäpäällikkö

anna.melkas@loimu.fipuh. 09 62268 531

Viestintä, tutkimustoiminta
Loimu-lehden päätoimittaja
YTN laboratorioalan taustaryhmä

Järjestöasiat

Johanna Hristov

Järjestöpäällikkö

johanna.hristov@loimu.fipuh. 09 62268 552

Järjestötoiminta, jäsenyhdistystoiminta
Metsäalan koulutuspolitiikka

Henri Annila

Järjestöasiantuntija

henri.annila@loimu.fipuh. 09 62268 550

Vastavalmistuneet
Jäsenetujen kehittäminen
Viestintä

Vanhempainvapaalla 20.2. - 16.8.2019

Kristiina Kemppainen

Järjestöasiantuntija

kristiina.kemppainen@loimu.fipuh. 09 62268 550

Henri Annilan sijainen 20.2. - 16.8.2019.

Toni Sairanen

Opiskelija- ja järjestökoordinaattori

toni.sairanen@loimu.fipuh. 09 62268 551

(Opintovapaalla, sijainen Miia Komulainen) Opiskelijatoiminta, valtakunnallinen ainejärjestö- ja tapahtumayhteistyö Jäsenyhdistystoiminta, jäsenyhdistysten verkkosivut, WordPress-tuki

Kampuspromoottorit

Helsingin yliopisto, Kumpulan kampus
Katriina Juvonen
Ainejärjestöyhteistyö Kumpulan kampuksella
sähköposti: promoottori.kumpula@loimu.fi

Helsingin yliopisto, Viikin kampus
Meri Tuomainen
Ainejärjestöyhteistyö Viikin kampuksella
Sähköposti: promoottori.viikki@loimu.fi

Itä-Suomen yliopisto
Tiia Mauri
Ainejärjestöyhteistyö Joensuussa ja Kuopiossa
Sähköposti: promoottori.uef@loimu.fi

Jyväskylän yliopisto
Josefiina Hukari
Ainejärjestöyhteistyö Jyväskylässä
Sähköposti: promoottori.jyvaskyla@loimu.fi

Oulun yliopisto
Emmi-Kaisa Molkkari 
Ainejärjestöyhteistyö Oulussa
Sähköposti: promoottori.oulu@loimu.fi

Tampereen yliopisto
Heidi Heikkilä
Ainejärjestöyhteistyö Tampereella
Sähköposti: promoottori.tampere@loimu.fi

Turun yliopisto & Åbo Akademi
Noora Sissala
Ainejärjestöyhteistyö Turussa
Sähköposti: promoottori.turku@loimu.fi

 
 

Loimu

Mikonkatu 8 A, 8.krs
00100 Helsinki
Puh. 09 6226 850
loimu@loimu.fi

Toimiston yhteystiedot

Loimun tietosuojaseloste

© 2019 Loimu