Toiminta

Jaostojen yhteyshenkilöt

Luonnontieteiden Akateemisten Liitossa LALissa on ollut vahva jaostotoiminta. Jaostot ovat rekisteröimättömiä yhdistyksiä, joista osa rekisteröityy vuoden vaihteessa 2017 ja osa jää toimimaan verkostomaisesti. Alla jaostojen yhteystiedot joulukuussa 2016. Päivitämme listaa vuoden 2017 aikana sitä mukaa kun saamme tiedon siitä onko jaosto rekisteröitymässä ja hakemassa Loimun yhdistysjäsenyyttä vai jääkö jaosto toimimaan verkostomaisesti.

Alakohtaiset jaostot

Kaupan alan luonnontieteilijät
pj Tommi Timoharju, 040 533 7612, tommi.timoharju (at) gmail.com
siht.

Lääke- ja bioalan yritysten luonnontieteilijät
pj Nelli Karhu, 050 336 1505, nelli.karhu (at) iki.fi
siht. Mikko Myllynen, 040 669 4764,  ma.myllynen (at) gmail.com

Radiokemistien jaosto
pj Lalli Jokelainen, 040 565 7971, lalli.jokelainen (at) mapmedical.fi
siht. Jyri Lehto, 09 7598 8273, jyri.lehto (at) stuk.fi

Sairaalakemistit ry
pj Jukka Saarimies, 0400 145 518, jukka.saarimies (at) suomi24.fi
siht. Christel Pussinen, 050 375 5607, christel.pussinen (at) medix.fi

Sairaalasolubiologijaosto
pj Minna-Maija Lintunen, 02 3133 3978, minnamaija.lintunen (at) tyks.fi
siht. Teppo Haapaniemi, 040 532 8345, teppo.haapaniemi (at) histola.fi

Suomen Sairaalamikrobiologit ry
pj Vesa Kirjavainen, 040 572 0156, vesa.kirjavainen (at) veripalvelu.fi
siht. Sointu Mero, 050 404 6739, sointu.mero (at) hus.fi

Terveydenhuoltoalan Geneetikot ry.
pj Nina Horelli-Kuitunen, 050 358 1609, Nina.Horelli-Kuitunen (at) medix.fi
siht. Kirsi Kiiski, 040 705 3637, kirsi.kiiski (at) helsinki.fi

Ympäristökemistien jaosto
Ei aktiivista toimintaa

Ympäristöterveyden luonnontieteilijät
pj Seija Karjalainen, 040 828 1450, seija.karjalainen56 (at) gmail.com
siht. Jonna Perkiömäki, p. 040 7417 175, jonnaperkiomaki (at) hotmail.com

Työpaikkakohtaiset jaostot

Eviran luonnontieteilijät
pj Tiina Ritvanen, 040 489 3415, tiina.ritvanen (at) evira.fi
siht. Katri Vainio-Siukola, 020 772 4556,  katri77 (at) yahoo.com

Helsingin yliopiston luonnontieteiden akateemiset (HYLA)
pj Jere Tupala, 044 344 6223, jere.tupala (at) helsinki.fi
siht. Jarkko Ihanus, 09 1915 1724, jarkko.ihanus (at) helsinki.fi

Luonnontieteiden akateemiset Tampereen yliopistolla ja Tampereen teknillisellä yliopistolla (LATTE)
pj Heikki Eräsalo, heikki.erasalo (at) gmail.com
siht. Anni Maijala, 040 1342 195, anni.maijala (at) gmail.com

Oulun yliopiston luonnontieteiden akateemiset
pj Juha Kerätär, 040 775 2548, juha.keratar (at) oulu.fi
siht. Tero Luukkonen, 044 7157 030,  teroluuk (at) gmail.com

Puolustushallinnon tutkijat
Lakkautettu

Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen luonnontieteilijat
pj Mia Kontio, 020 6108 365, mia.kontio (at) thl.fi
siht. Esa Rönkkö, 050 339 455, esa.ronkko (at) thl.fi

Tullin kemistit ry
pj Timo Aholainen, 040 332 3227, timo.aholainen (at) tulli.fi
siht. Emma Tiainen, 040 332 6655, emtiaine (at) gmail.com

Turun yliopistojen luonnontieteiden akateemiset (TYLA)
pj Eeva Valve, 02 333 7257, valve (at) utu.fi
siht. Tiina Kähkönen, tesilv (at) utu.fi

VTT:n luonnontieteilijät
pj Tommi Kekki, 020 722 6354, tommi.kekki (at) vtt.fi
siht. Emmi Myllykylä, 040 026 1609, emmi.myllykyla (at) vtt.fi

Alueellinen jaosto

LAL-Pohjois-Savo
pj Janne Saarela, 050 341 4170, janne.saarela (at) uef.fi
siht. Samuli-Petrus Korhonen, 040 505 3031, samuli-petrus.korhonen (at) iki.fi

Opiskelijajaostot

Luonnontieteiden Akateemisten Opiskelijat - Helsinki
pj Taru Weckström, 040 846 6058, taru.weckstrom (at) helsinki.fi
siht. Tapani Linnaluoto, 044 555 5221, tapani.linnaluoto (at) helsinki.fi

LAL - Joensuu
pj Ilja Miettinen, 044 293 9039, ilja.miettinen (at) uef.fi
siht. Mia-Maria Kivelä, 040 526 1556, miakvl (at) gmail.com

Luonnontieteiden Akateemisten Opiskelijat - Jyväskylä
pj Santtu Kärkkäinen, 050 572 1680, sokarkkainen (at) outlook.com
siht. Sara Turunen, 050 403 4186, sara.h.turunen (at) student.jyu.fi

Luonnontieteiden Akateemisten Opiskelijat - Kuopio
pj Tanja Turunen, 045 112 9683, tanjt (at) student.uef.fi
siht. Veera Kukkurainen, 050 460 4235, veera.kukkurainen (at) gmail.com

Luonnontieteiden Akateemisten Opiskelijat - Oulu
pj Marco Stålfors, 040 524 3705, marco.tuominen (at) student.oulu.fi
siht. Sami Saarenpää, 044 528 8200, sami.saarenpaa (at) student.oulu.fi

Luonnontieteiden Akateemisten Opiskelijat - Turku
pj Ville Eskonen, 044 352 7824, vijues (at) utu.fi
siht. Milla Valta, 045 650 9454, mkmval (at) utu.fi

 

 

 

 

Loimu

Mikonkatu 8 A, 8.krs
00100 Helsinki
Puh. 09 6226 850
loimu@loimu.fi

Toimiston yhteystiedot

© 2016 Loimu