Toiminta

Yhdistysten yhteyshenkilöt

Loimun emoliitoista Metsänhoitajaliitossa ja Ympäristöasiantuntijoiden keskusliitto YKL:ssä on ollut jäsenyhdistyksiä. Yhdistykset hakevat vuoden 2017 aikana Loimun yhdistysjäsenyyttä. 

Liittojen entisten jäsenyhdistysten listaa ei päivitetä. Loimun jäsenyhdistysten pävitetyn listan löydät sivulta www.loimu.fi/toiminta/jasenyhdistykset.

Alueelliset jäsenyhdistykset

Etelä-Hämeen Metsänhoitajat
Antti Koskimäki, koskix (at) hotmail.com

Etelä-Pohjanmaan Metsänhoitajat
Helena Merisaari, helena.merisaari (at) mavi.fi

Helsingin Metsänhoitajat
Ilpo Ervasti, ilervasti (at) gmail.com

Hämeen Metsänhoitajat
Kari Korhonen, kari.korhonen (at) molok.com

Päijät-Hämeen Metsänhoitajat
Jouni Rantala, jouni.rantala (at) metsakeskus.fi

Kainuun Metsänhoitajat
Aarne Leskinen, aarne.leskinen (at) metsa.fi

Keski-Suomen Metsänhoitajat
hpiesala (at) gmail.com

Kymen-Vuoksen Metsänhoitajat
Jorma Uski, jorma.uski (at) pp.inet.fi

Lapin Metsänhoitajat
Erkki Herttuainen, erkki.herttuainen (at) metsa.fi

Länsi-Suomen Metsänhoitajat
Tapio Nummi, tapio.nummi (at) metsakeskus.fi

Pohjanmaan Metsänhoitajat
Jorma Siira, jorma.siira (at) metsa.fi

Pohjois-Karjalan Metsänhoitajat
Sirpa Piirainen, sirpa.piirainen (at) luke.fi

Pohjois-Savon Metsänhoitajat
Jarkko Partanen, jarkko.partanen (at) metsakeskus.fi

Saimaan Metsänhoitajat
Petteri Vanninen, petteri.vanninen (at) uef.fi

Suur-Savon Metsänhoitajat
Heikki Suomala, heikki.suomala (at) stmichelprint.fi

Toimialayhdistykset 

Metsähallituksen Metsänhoitajat
Ari Rautio, ari.rautio (at) metsa.fi

Metsäntutkimuslaitoksen Metsänhoitajat
Tuija Aronen, tuija.aronen (at) luke.fi

Teollisuuden Metsänhoitajat
Sami Honkanen, sami.honkanen (at) storaenso.com

Yksityismetsätalouden Metsänhoitajat
Jukka Matilainen, jukka.matilainen (at) metsakeskus.fi

Geologiliitto
Tapio Halkoaho

Geofyysikkojen liitto

Muut

Naismetsänhoitajat
Hannele Visuri, hannele.visuri (at) gmail.com

Metsäylioppilaat
Juho Hämäläinen, juho.h.hamalainen (at) helsinki.fi

Joensuun Metsäylioppilaat
Velimatti Lähteenmäki, lahteenmaki.velimatti (at) gmail.com

 

 

 

Loimu

Mikonkatu 8 A, 8.krs
00100 Helsinki
Puh. 09 6226 850
loimu@loimu.fi

Toimiston yhteystiedot

© 2017 Loimu