Mikä on Loimu?

Vaaliryhmittymät

Valtuustovaalien ryhmittymät:

Loimun Metsä

Loimuun kuuluvien metsänhoitajayhdistysten vaaliliitto - metsä on meille tärkeä!

Vaaliliiton valitsijayhdistykset:
Helsingin metsänhoitajien valitsijayhdistys
Hämeen metsänhoitajien valitsijayhdistys
Keski-Suomen metsänhoitajat
Naismetsänhoitajat
Teollisuuden Metsänhoitajat
Yksityismetsätalouden Metsänhoitajat

Yksityinen sektori

Yksityisen sektorin luonnontieteilijöiden vaaliliitto - yhdessä olemme enemmän.

Vaaliliiton valitsijayhdistykset:
LBL
Oulun Loimu ry

Julkisen sektorin luonnontieteilijöiden vaaliliitto BYYKIT

Bio-, Ympäristö- ja Ympäristöterveysala sekä Korkeakoulut, Innovaattorit ja Terveydenhuolto - Tehdään LOIMUsta ROIHU!

Vaaliliiton valitsijayhdistykset:
Helsingin Yliopiston Loimulaiset
Jyväskylän yliopiston loimulaiset
Kuopion biolääketieteilijät
Puhtaat luonnonvarat PuLu
Terveydenhuollon asiantuntijat
Valoisamman työelämän asiantuntijat
Ympäristöterveyden Loimu

Valtion vaaliliitto

Valtio eteenpäin nuoruutta ja kokemusta yhdistäen.

Vaaliliiton valitsijayhdistykset:
LOIMU aluehallintoviranomaiset
Loimu valtio

Kipinä - Uuteen työelämään

Uudessa työelämässä - Joustavampi työ, uusi Akava ja avoin Loimu.

Kruunun metsä ja luonto

Valtion metsiä ja luontoa hoitavien ammattilaisten valitsijayhdistys

Opiskelevat Loimulaiset

Loimulaisten alojen opiskelijoiden muodostama vaaliliitto.
Loimun opiskelijat - Loimun tulevaisuus.


 

Vaaliliittojen asiamiehet

BYYKIT Julkisen sektorin luonnontieteilijöiden vaaliliitto
 Vaaliliiton asiamies Anne Juvonen, anne.juvonen (at) hus.fi.

Loimun metsä
Vaaliliiton asiamies Jukka Matilainen, jukka.matilainen (at) metsakeskus.fi

Valtion vaaliliitto
 Vaaliliiton asiamies Sari Hartonen, sari.hartonen (at) outlook.com.

Yksityinen sektori
Vaaliliiton asiamies Niko Ekholm, niko.ekholm (at) kolumbus.fi.

Valitsijayhdistysten asiamiehet

Helsingin metsänhoitajien valitsijayhdistys
Asiamies Ilpo Ervasti, ilervasti (at) gmail.com

Helsingin Yliopiston Loimulaiset
asiamies Ove Eriksson, ove.eriksson (at) helsinki.fi

Hämeen metsänhoitajien valitsijayhdistys
asiamies Jarmo Lepola, jarmo.lepola (at) gmail.com

Jyväskylän yliopiston loimulaiset
asiamies Petra Vasko, petra.vasko (at) jyu.fi

Keski-Suomen metsänhoitajat
asiamies Aino Ässämäki, aino.assamaki (at) gmail.com.

Kipinä - Uuteen työelämään
asiamies Miiro Jääskeläinen, miiro.jaaskelainen (at) gmail.com

Kuopion biolääketieteilijät
asiamies Sami Gabbouj, sami.gabbouj (at) uef.fi

LOIMU aluehallintoviranomaiset
asiamies Anni Panula-Ontto-Suuronen, anni.panula-ontto-suuronen (at) ely-keskus.fi

Loimu valtio
asiamies Sari Hartonen, sari.hartonen (at) outlook.com

Lääke- ja bioalan luonnontieteilijät
asiamies Carita Eklund, carita.eklund (at) gmail.com

METSÄN LOIMU
asiamies Matti Väisänen, matti.vaisanen (at) metsa.fi

Naismetsänhoitajat
asiamies Eeva-Liisa Tiitola, eevaliisatiitola (at) gmail.com

Opiskelevat Loimulaiset
asiamies Nella Heikinmäki, nella.heikinmaki (at) gmail.com

Oulun Loimu
asiamies Antti Kivilahti, antti.e.kivilahti (at) gmail.com

Puhtaat Luonnonvarat PuLu
Asiamies Pettri Muje, pmuje (at) hotmail.com

Teollisuuden Metsänhoitajat ry
asiamies Timo Rauhansalo, timo.rauhansalo (at) storaenso.com

Terveydenhuollon asiantuntijat
asiamies Anne Juvonen. anne.juvonen (at) hus.fi

Valoisamman työelämän asiantuntijat
asiamies Janne Saarela, janne.saarela (at) uef.fi

Yksityismetsätalouden Metsänhoitajat
asiamies Jukka Matilainen, jukka.matilainen (at) metsakeskus.fi

Ympäristöterveyden Loimu
asiamies Tuula Savolainen, tuula.savolainen (at) gmail.com

 

Sivua päivitetty 10.9.2020

 

 

 

Loimu

Mikonkatu 8 A, 8.krs
00100 Helsinki
Puh. 09 6226 850
loimu@loimu.fi

Toimiston yhteystiedot

Loimun tietosuojaseloste

© 2020 Loimu