Kontakt
 

Kontaktinformation

Adress: Mikonkatu 8 A, 8. våningen, 00100 Helsingfors

Kontaktinformation 1.6.-31.8.2020

Medlemsservice:

e-mail: jasenasiat (at) loimu.fi
tel. 09 62268 510, Medlemsregister, medlemsavgifter
Telefonservice juni och augusti måndag - torsdag 10 - 12. Juli vi är stängd.

Rådgivning och individuell juridisk service om anställningsförhållandet:

tel. 044 756 0150 tisdag - torsdag, 10-12
e-mail: edunvalvonta (at) loimu.fi

Byrå:

Tel. 09 6226 850, juni och augusti måndag - torsdag 10 - 14. Juli vi är stängd.
e-mail: loimu (at) loimu.fi


Kontaktinformation 1.9.2020 - 

Medlemsservice:

e-mail: jasenasiat (at) loimu.fi
tel. 09 62268 510, Medlemsregister, medlemsavgifter
Telefonservice måndag - torsdag 9 -12

Rådgivning och individuell juridisk service om anställningsförhållandet:

tel. 044 756 0150 tisdag - torsdag, 10-12
e-mail: edunvalvonta (at) loimu.fi

Byrå:

tel. 09 6226 850, öppet 9 - 15
e-mail: loimu (at) loimu.fi

Personal e-mail: förnamn.släktnamn (at ) loimu.fi


Om du vill träffa någon av oss personligen, var vänlig och boka ett möte på förhand!

Kansliets personal 

Mikko Salo

Verksamhetsledare

mikko.salo@loimu.fitel. 09 62268 525 041 458 0033

Administration

Adam Kral

Finans- och förvaltningschef

adam.kral@loimu.fitel. 09 62268 520

Päivi Toivonen

Administrationssekreterare

paivi.toivonen@loimu.fitel. 09 62268 524

Ekonomi, fakturering

Eila Ruonala

Assistent

eila.ruonala@loimu.fitel. 09 62268 523

Medlemsfrågor, evenemang

Medlemsservice

Heidi Tuovinen

Medlemssekreterare

jasenasiat@loimu.fitel. 09 62268 510

Medlemsregister, medlemsavgifter
Telefonservice måndag - torsdag 12 - 15, tisdag - onsdag 9 - 12

Paula Uitto

Medlemssekreterare

jasenasiat@loimu.fitel. 09 62268 510

Medlemsregister, medlemsavgifter
Telefonservice måndag - torsdag 12 - 15, tisdag - onsdag 9 - 12

 Intressebevaknings

Arja Varis

Intressebevakningsdirektör

arja.varis@loimu.fitel. 09 62268 540

Intressebevakning inom den statliga sektorn
Rådgivning i arbetslöshetsfrågor

Jukka Sippola

Förhandlingschef

jukka.sippola@loimu.fitel. 09 62268 541

Intressebevakning inom den privata sektorn, näringspolitisk intressebevakning

 

Maija Holma

Förhandlingschef

maija.holma@loimu.fitel. 09 62268 543

Intressebevakning inom universitetssektorn, utbildningspolitiska intressebevakning

Marjaana Kousa

Jurist

Intressebevakning inom den privata sektorn
Rådgivning i arbetsförhållandefrågor

 Karriärservice

Suvi Liikkanen

Karriärtjänstechef

suvi.liikkanen@loimu.fitel. 09 62268 570

Karriärrådgivning, sysselsättning

 Kommunikations

Anna Melkas

Kommunikationschef, alterneringsledighet 1.4.-31.8.2020

anna.melkas@loimu.fitel. 09 62268 531

Kommunikation, undersökningar
Medlemstidningens chefredaktör

Pauliina Heikkilä

Tf. kommunikationschef, 1.4.-31.8.2020

pauliina.heikkila@loimu.fitel. 09 62268 530

Kommunikation, social media

Kaija Hartikainen

Kommunikationsspecialist, 18.3.-31.7.2020

kaija.hartikainen@loimu.fitel. 09 622 68511

 Organisations

Johanna Hristov

Organisationschef

johanna.hristov@loimu.fitel. 09 62268 552

Organisationsfrågor, medlemsföreningarna

Henri Annila

Organisationsspecialist, föräldraledighet 1.6. - 9.8.2020

henri.annila@loimu.fitel. 09 62268 550

Nyutexaminerade, utveckling av medlemsförmåner

Toni Sairanen

Student- och organisationssamordnare

toni.sairanen@loimu.fitel. 09 62268 551

Studentverksamhet

Kampuspromotorer

Helsingfors Universitet, Gumtäkt
Jani Lehto
email: promoottori.kumpula@loimu.fi

Helsingfors Universitet, Vik
Meri Tuomainen
email: promoottori.viikki@loimu.fi

Östra-Finlands Universitet, Joensuu och Kuopio
Michelle Kozlova
email: promoottori.uef@loimu.fi

Jyväskylä Universitet
Josefiina Hukari
email: promoottori.jyvaskyla@loimu.fi

Uleåborg Universitet
Nuuti Vasari 
email: promoottori.oulu@loimu.fi

Tammerfors Universitet
Rosa Karvonen
email: promoottori.tampere@loimu.fi

Åbo Universitet & Åbo Akademi
Aliisa Wahlsten
email: toni.sairanen@loimu.fi

 

 

 

Loimu

Mikonkatu 8 A, 8.krs
00100 Helsinki
Tel. 09 6226 850
loimu@loimu.fi

Loimus dataskyddsbeskrivning

© 2020 Loimu