Kontakt
 

Kontaktinformation

Adress: Mikonkatu 8 A, 8. våningen, 00100 Helsingfors
Tel. 09 6226 850, öppet 9 - 15
loimu (at) loimu.fi
e-mail: förnamn.släktnamn (at ) loimu.fi

Om du vill träffa någon av oss personligen, var vänlig och boka ett möte på förhand!

Kansliets personal 

Mikko Salo

Verksamhetsledare

mikko.salo@loimu.fitel. 09 62268 525 041 458 0033

Administration

Adam Kral

Finans- och förvaltningschef

adam.kral@loimu.fitel. 09 62268 520

Päivi Toivonen

Administrationssekreterare

paivi.toivonen@loimu.fitel. 09 62268 524

Ekonomi, fakturering

Eila Ruonala

Assistent

eila.ruonala@loimu.fitel. 09 62268 523

Medlemsfrågor, evenemang

Medlemsservice

Heidi Tuovinen

Medlemssekreterare

jasenasiat@loimu.fitel. 09 62268 510

Medlemsregister, medlemsavgifter
Telefonservice måndag - torsdag 12 - 15, tisdag - onsdag 9 - 12

Paula Uitto

Medlemssekreterare

jasenasiat@loimu.fitel. 09 62268 510

Medlemsregister, medlemsavgifter
Telefonservice måndag - torsdag 12 - 15, tisdag - onsdag 9 - 12

 Intressebevaknings

Arja Varis

Intressebevakningsdirektör

arja.varis@loimu.fitel. 09 62268 540

Intressebevakning inom den statliga och privata sektorn

Jukka Sippola

Förhandlingschef

jukka.sippola@loimu.fitel. 09 62268 541

Intressebevakning inom den privata sektorn, näringspolitisk intressebevakning

 

Maija Holma

Förhandlingschef

maija.holma@loimu.fitel. 09 62268 543

Intressebevakning inom universitetssektorn, utbildningspolitiska intressebevakning

Janet Virtanen

Jurist

janet.virtanen@loimu.fitel. 09 62268 553

Intressebevakning inom den kommunala sektorn, rådgivning i arbetsförhållande- och arbetslöshetsfrågor, företagarerådgivning

Marjaana Kousa

Förhandlingschef

Intressebevakning inom den privata sektorn
Rådgivning i arbetsförhållandefrågor

 Karriärservice

Suvi Liikkanen

Karriärtjänstechef

suvi.liikkanen@loimu.fitel. 09 62268 570

Karriärrådgivning, sysselsättning

 Kommunikations

Anna Melkas

Kommunikationschef

anna.melkas@loimu.fitel. 09 62268 531

Kommunikation, undersökningar
Medlemstidningens chefredaktör

Pauliina Heikkilä

Kommunikationsspecialist

pauliina.heikkila@loimu.fitel. 09 62268 530

Kommunikation, social media

 Organisations

Johanna Hristov

Organisationschef

johanna.hristov@loimu.fitel. 09 62268 552

Organisationsfrågor, medlemsföreningarna

Henri Annila

Organisationsspecialist

henri.annila@loimu.fitel. 09 62268 550

Nyutexaminerade, utveckling av medlemsförmåner

Toni Sairanen

Student- och organisationssamordnare

toni.sairanen@loimu.fitel. 09 62268 551

Studentverksamhet

Kampuspromotorer

Helsingfors Universitet, Gumtäkt
Katriina Juvonen
email: promoottori.kumpula@loimu.fi

Helsingfors Universitet, Vik
Meri Tuomainen
email: promoottori.viikki@loimu.fi

Östra-Finlands Universitet, Joensuu och Kuopio
Tiia Mauri
email: promoottori.uef@loimu.fi

Jyväskylä Universitet
Josefiina Hukari
email: promoottori.jyvaskyla@loimu.fi

Uleåborg Universitet
Emmi-Kaisa Molkkari 
email: promoottori.oulu@loimu.fi

Tammerfors Universitet
Heidi Heikkilä
email: promoottori.tampere@loimu.fi

Åbo Universitet & Åbo Akademi
Toni Sairanen
email: toni.sairanen@loimu.fi

 

 

 

Loimu

Mikonkatu 8 A, 8.krs
00100 Helsinki
Tel. 09 6226 850
loimu@loimu.fi

Loimus dataskyddsbeskrivning

© 2019 Loimu