Mikä on Loimu?

Loimun hallitus

Liiton hallituksen muodostavat valtuuston syyskokouksessaan valitsema liiton puheenjohtaja, hallituksen keskuudestaan valitsemat I ja II varapuheenjohtaja sekä neljästä kymmeneen muuta hallituksen jäsentä. Hallituksen puheenjohtajan ja hallituksen jäsenten toimikausi on kaksi kalenterivuotta. Jäsenistä puolet on vuosittain erovuoroisia.

 

 

 Loimun hallitus 2021

Liiton hallituksen muodostavat valtuuston syyskokouksessaan valitsema liiton puheenjohtaja, hallituksen keskuudestaan valitsemat I ja II varapuheenjohtaja sekä neljästä kymmeneen muuta hallituksen jäsentä. Hallituksen puheenjohtajan ja hallituksen jäsenten toimikausi on kaksi kalenterivuotta. Jäsenistä puolet on vuosittain erovuoroisia.

Puheenjohtaja

Jouni Vainio
Ilmatieteen laitos
vainio.jouni (at) gmail.com
p. 044 023 2723

Varapuheenjohtajat

1. varapuheenjohtaja
Merli Juustila, Helsingin yliopisto, merli.juustila (at) gmail.com

2. varapuheenjohtaja
Niko Ekholm, Thermo Fisher Scientific Oy, niko.ekholm (at) kolumbus.fi

Jäsenet

  • Ari Rautio, Metsähallitus Metsätalous Oy, 040 038 6796, ari.rautio (at) metsa.fi
  • Asta Ekman, Helsingin kaupunki, 040 758 1425, asta.ekman (at) hel.fi
  • Esa Uotila, Luonnonvarakesku, 050 530 8514, esa.uotila (at) luke.fi
  • Jaakko Kittamaa, Stora Enso Oyj, 050 476 8929, jaakko.kittamaa (at) gmail.com
  • Jenni Heikkilä, jenni.w.heikkila (at) student.jyu.fi
  • Juho Ikonen, Maa- ja metsätaloustuottajain Keskusliitto MTK ry, 050 5674103, juho.e.ikonen (at) gmail.com
  • Maria Mäkinen, Varsinais-Suomen ELY-keskus, 040 573 0576, makinen.maria (at) gmail.com
  • Marjo Hippi, Ilmatieteen laitos, marjo.hippi (at) gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loimu

Mikonkatu 8 A, 8.krs
00100 Helsinki
Puh. 09 6226 850
loimu@loimu.fi

Toimiston yhteystiedot

Loimun tietosuojaseloste

© 2021 Loimu