Loimun hallitus

Liiton hallituksen muodostavat valtuuston syyskokouksessa valitsema liiton puheenjohtaja, hallituksen keskuudestaan valitsemat I ja II varapuheenjohtaja sekä neljästä yhdeksään muuta hallituksen jäsentä. Hallituksen puheenjohtajan ja hallituksen jäsenten toimikausi on kaksi kalenterivuotta. Jäsenistä puolet on vuosittain erovuoroisia.

Puheenjohtaja

Jouni Vainio, Ilmatieteen laitos
vainio.jouni (at) gmail.com ja puh. 044 023 2723
Jouni Vainio on geotieteilijä ja työskentelee jääasiantuntijana Ilmatieteen laitoksella.

Jäsenet

  • Ari Rautio, Metsähallitus Metsätalous Oy, 040 038 6796, ari.rautio (at) metsa.fi
  • Asta Ekman, Helsingin kaupunki, 040 758 1425, asta.ekman (at) hel.fi
  • Eedla Ylikoski, Stora Enso Oyj, eedla_m (at) hotmail.com
  • Jenni Heikkilä, jenni.w.heikkila (at) student.jyu.fi
  • Juho Ikonen, Maa- ja metsätaloustuottajain Keskusliitto MTK ry, 050 567 4103, juho.e.ikonen (at) gmail.com
  • Julia Mali, Tuusulan 4H-yhdistys ry, julia.el.mali (at) gmail.com
  • Maria Mäkinen, Varsinais-Suomen ELY-keskus, 040 573 0576, makinen.maria (at) gmail.com
  • Marjo Hippi, Ilmatieteen laitos, marjo.hippi (at) gmail.com
  • Merli Juustila, Carbonlink Oy, merli.juustila (at) gmail.com
  • Niko Ekholm, Thermo Fisher Scientific Oy, niko.ekholm (at) kolumbus.fi
  • Teppo Vehanen, Luonnonvarakeskus, 040 570 8498, teppo.vehanen (at) luke.fi